>>> FOTKY Z AKCE

kino stage:
ozvěny 30-tého ročníku EKOFILMU

/20–07
živá a experimentální stage:
SM Lomoz, Cormalen, ::.:, Ambient Lift, SURB0NT, Tribo Fuego,...

/20–07   
taneční stage:
DJ Cymoon, DJ Schwa, DJ MiM, Layka Sound System

/22–07 
chillout v rytmu reggae, downtempo & more
Dr. Brus & Mr. Cajk, Dj Coolcream

/20–07   
výstavy fotografií:
Národní park České Švýcarsko, Ekologie v objektivu

/16–22   
informační EKO-centrum, mobilní měřící jednotka kvality ovzduší
 
/16–22   

pro děti:
dílna-Barvy země, projekce, poznávací soutěž,...

/16–19    
odpoledni blok pro školy

/09-14

bar a čajovna                                          

VSTUP ZDARMA | mapka | line-up   Dvaadvacátého dubna lidé na celém světě slaví Den Země - svátek naší planety. Smyslem oslav tohoto svátku je připomenout společný zájem o společenské, politické a ekonomické změny směřující k jedinému cíli - udržení Země ve stavu schopném udržet život, a to nejen životy lidí.

„Den Země“ vznikl jako reakce na studentské akce v USA v roce 1970. Cílem první kampaně byl požadavek stabilizace počtu obyvatel Země, využití obnovitelných zdrojů energie, recyklace materiálů a odpadů, zamezení použití chemických látek likvidujících ochrannou ozónovou vrstvu a třeba také i omezení provozu těžké techniky v zemědělství, která vede k erozi orné půdy a ve svém důsledku pak nakonec ke snížení zemědělské produktivity. Akce se hned v prvním roce zúčastnilo několik miliónů obyvatel USA. Důsledkem byl vznik tradice - oslav Dne Země - jako mezinárodního svátku životního prostředí.

V roce 1990 se k americké tradici připojilo 140 zemí a ze Dne Země 1990 se stala největší veřejností organizovaná aktivita v historii.