Seznam projekcí  /// čas / začátek projekce 19:00, set filmu se 2x opakuje

Předvídatelná katastrofa /// Ekofilm 2005 / délka:30 min
Režie:  Jakob Gottschau  / Dánsko
// Před 40 lety bylo Aralské moře jedním z největších moří světa. Po generace byla tato obrovská zásobárna sladké vody zdrojem ryb pro milióny lidí. Ale před více než padesáti lety se úřady rozhodly uskutečnit svoji mastodontí vizi. Voda z Aralského moře má z nekonečné pouštní stepy vytvořit lány bavlny.

 Umbrella  / Deštník  /// Ekofilm 2005 /// cena v kategorii „volná tvorba“ / délka:2 min
Režie:  Nandita Das / Indie //
Tento nejkratší festivalový film dokázal ve svých 120 vteřinách dokonale ale především vtipně vyjádřit zamyšlení nad závažnou otázkou: Jak zachytit a udržet, v budoucnu možná jediný zdroj života – dešťovou vodu.

 Klimatické zariadenie má poruchu /// Ekofilm 2006 /// Cena v kategorii „publicistika“ / délka:40 min
Režie:  Katarína Začková / Slovenská republika // Za vynikající a názorný pohled na změny klimatu a bezhlavého odvodňování krajiny. Porota si váží snahy autorů spojit otázku zlepšení klimatických podmínek s obnovou osvědčených způsobů kultivování krajiny. Vynikající film o dopadech přeměny krajiny. Pozitivní na filmu, že ukazuje řešení. 

Pururambo  /// Ekofilm 2006 /// Cena za režii / délka:62 min
Režie:  Pavol Barabáš / Slovenská republika //
Film dostal cenu za odvahu přiznat, že život je největším režisérem, za odvahu ukázat pokoru vůči přírodě, za odvahu ukázat, že budoucností může být v některých okamžicích návrat do minulosti. Za odvahu přiznat, že pojem primitivní může být v mnoha ohledech zavádějící. Film o civilizaci „stromových lidí“

 Muzika /// čas / začátek koncertů 19:00

Kombo zapomenuteho orloje snivců  /// 19:00
hudba orchestru je improvizací bez jakýchkoliv stylových omezení, nejčastěji však zachází k hranicím jazzu, vážné hudby, rocku, zvukovému experimentu, etnické hudbě...  /// http://www.softbooks.cz/snivci

Swetja + Laska   ///  20:00
nekomorní improvizace
/// www.swetja.com

Ágnes Kutas & Jaroslav Kořán /// 21:00
komorní barový koncert ///  http://www.freemusic.cz/clanky/3249-agnes-kutas-a-jaroslav-koran-fililibi.html

 

 zpět           kontakt